Ubóstwo, które jest bogactwem. Konf. 29.10.2019

Konferencja ks. Artura Mościckiego

Zacisze, 29 październiaka 2019

Znalezione obrazy dla zapytania uwielbiać Boga obrazy

Zdjęcie: katolik.pl

Osiem ewangelicznych błogosławieństw Pana Jezusa jest ważnym wskazaniem jak przyjmować trudności i cierpienia w życiu. Gdybyśmy je przyjmowali z wiarą i z sercem to cieszylibyśmy, że nas spotykają, choć innym ludziom wydawać by się mogło dziwne. W ten sposób potwierdzać będziemy autentyczność słów Pana Jezusa. W świetle błogosławieństw Jezusa ubóstwo jest bogactwem i łaską.

Dostrzegam, że wybieganie myślą i sercem w trudności wyzwala łaskę u Pana Boga. Wybrałem się z bratem na połów ryb. W czasie naszego wypadu brat nieumyślnie uszkodził mi szybę w samochodzie. Cóż zdarza się. Trzeba było naprawić szkodę, ale trudno było znaleźć kogoś, kto zgodzi się to zrobić. Zamiast narzekać i utyskiwać zacząłem uwielbiać Boga w tej niewygodnej dla mnie sytuacji. I wtedy Bóg wylał łaskę. Wszystko potoczyło się błyskawicznie i samochód został zaopatrzony w warsztacie w nową szybę.

W miejscu, gdzie mieszkam został zamówiony sprzęt do kuchni. Jednak po rozpakowaniu okazało się, że nie działa. Były trudności z dodzwonieniem się do firmy, która dostarczyła sprzęt, a potem z wymianą. Wtedy zamiast martwić się i narzekać zacząłem uwielbiać Boga i dziękować Mu za te trudności. Jeszcze w tym samym tygodniu udało się skontaktować z firmą, która wymieniła uszkodzony sprzęt.

Wzbudzajmy w sobie akty wiary w codziennych trudnościach. Warto uwielbiać Boga zamiast narzekać. Z utyskiwania nic pozytywnego nie będzie. Uwielbiając Boga możemy mieć pewność, że Bóg i Matka Boża z trudnych sytuacji mogą wyciągnąć piękno i dobro.

W parafii stykam się często z nieżyczliwością, a nawet złośliwością. Czy za te krzyże chcę uwielbiać Boga i dziękować Mu? Czy pozwolę, by On wylewał swoje łaski i miłosierdzie? Zachęcam, byście byli „szaleni dla świata” i w trudnościach zdobywali się na gest pozytywnego przyjęcia krzyża. Tym sposobem okażemy wiarę, że przez to Bóg chce nam ofiarować dużo więcej niż się spodziewamy. W trudnościach, a komu ich nie brakuje, spodziewajmy się pomocy Pana Boga i Matki Bożej.