Nauczyciele

Grupa nauczycieli i wychowawców skupia osoby związane z edukacją, wychowaniem, szkolnictwem i uczelniami wyższymi z Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spotykamy się co miesiąc na kilkugodzinnym skupieniu, podczas którego staramy się rozważać problemy wychowania i relacji do drugiego człowieka w świetle wiary. Opieramy się najczęściej na wypowiedziach ostatnich papieży, dotyczących współczesnego świata, kultury, roli rodziców i wychowawców, nowej ewangelizacji, a także wiary jako wewnętrznego stosunku do Pana Boga, do człowieka i do samego siebie. Rozważania łączą się z adoracją Najświętszego Sakramentu, wysłuchaniem konferencji kapłana, który nam regularnie towarzyszy, oraz dzieleniem w małych grupach. Uczestniczymy także we Mszy świętej, odprawianej w zbiorowej intencji uczestników. Każde spotkanie zawiera wreszcie agapę, pozwalającą na swobodną rozmowę i wymianę poglądów.
Szczególny charakter mają spotkania w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, kiedy staramy się zaplanować dłuższe skupienie; w okresie Bożego Narodzenia zaś wspólnie kolędujemy. W czasie wakacji organizujemy rekolekcje dla środowiska nauczycieli i wychowawców.
Większość z nas spotyka się także co tydzień w grupach parafialnych RRN. Wśród nich grupa przeznaczona specjalnie dla nauczycieli spotyka się przy parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, ul. Mierosławskiego 6, co dwa tygodnie, w środy ok. godz. 18.40, po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pokaż #
Tytuł
Zbawienie świata nie pochodzi od człowieka. Spotkanie nauczycieli grudzień 2016
Być pocieszanym i pocieszać - spotkanie nauczycieli listopad 2016
Wiara powiązana ze służbą daje sercu pokój - spotkanie nauczycieli październik 2016
Ogniem i mieczem czy poprzez most pokoju - spotkanie nauczycieli RRN, maj 2016
Pokora jest drogą do świętości. Marzec 2016
Dar świadomości, że jestem żebrakiem. Spotkanie 20 lutego 2016
To Dzieciątko uczy nas, co jest istotne w naszym życiu. Styczeń 2016
Przeżywać Adwent z Maryją - Spotkanie 12 grudnia 2015
Misja nie jest owocem programu ani podręcznika - Spotkanie, 14.11.2015
Chrystus, który oczekuje na naszą miłość w bliźnich - Spotkanie, 24.10.2015